Cumhurbaşkanı Erdoğan Zonguldak'ta

Cumhurbaşkanı Erdoğan Zonguldak'ta

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açılış ve temel atma törenlerine katılmak üzere Zonguldak'a geldi. Uzun Mehmet Camiinde ilk Cuma namazı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımı ile kılındı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geniş güvenlik önlemleri altında Zonguldak’a iniş yaptı. Helikopter ile cami avlusuna iniş yapan Erdoğan’ı protokol üyeleri karşıladı.

Erdoğan’ın katılımıyla açılacak olan Uzun Mehmet Camisi’nde Cuma Namazı için saf tutuldu. Pandemi nedeni ile tüm cemaate maske dağıtılırken herkese ayrı ayrı seccade verildi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, tütün kullanımının zararları üzerine hutbe verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılış öncesinde günün hatırasına, Uzun Mehmet Camii’ne 15’’inci 16. Yüzyıllardan kalma bir Kur’an replikası armağan etti.
Cuma namazı öncesinde ise Ayasofya Cami ve Taksim Camii açılışlarında olduğu gibi Uzun Mehmet Camii içerisi gül suyuyla, dış mekanları da seyreltilmiş gülsuyu ile yıkandı. Yine namaz öncesinde cemaate şişelenmiş gülsuyu, gül kolonyası ile kutular içerisinde gül lokumu ikram edildi.

 

 

Haberin Videosu
Haber Fotoğrafları
Haber Yorumları (1)
Bayram Erdoğan 2021-06-04 15:31:58
Allah binlerce razı olsun sayın cumhur başkanım rabbim sizi başımızdan eksik etmesin
Yorum Yap