Endişe veren görüntü!

Endişe veren görüntü!

Bir süredir Marmara Denizi'nde, Pazar günü de Ordu'nun Fatsa ilçesinde görülen Müsilaj'ın ardından Cuma günü bir vatandaş tarafından Ereğli sahilinde fotoğrafı çekilen suyun üzerindeki tabaka endişeye neden oldu.

İklim değişikliği ve denize yönlendirilen atıklar nedeniyle oluşan ve başta Marmara denizi olmak üzere Erdek, Yalova, Mudanya, Gemlik, Gebze, Gelibolu, İstanbul ve Adalar sahillerini kaplayan deniz salyası; Pazar günü Ordu'nun Fatsa ilçesinde de görülmüştü. Cuma günü Ereğli'de bir vatandaş tarafından fotoğrafı çekilen deniz üzerindeki tabaka da vatandaşlar arasında merak ve tedirginliğe neden oldu. Tabaka üzerindeki pet şişenin suya batmaması dikkat çekerken, vatandaşlar olası bir deniz salyası ihtimaline karşı yetkililere hazırlıklı olmaları konusunda uyarıda bulundular.

Vatandaşlar, başta Erdemir olmak üzere ilçede bulunan sanayi kuruluşları ile limanlara gelen gemilerin atıklarının Ereğli'de bu görüntülere neden olmuş olabileceğini ifade ederek; yetkililerden gerekli çalışmaları yaparak bir an önce önlem almalarını talep ettiler.

Haber Fotoğrafları
Yorum Yap