Karısı Kaçırılan Adam “Ben bunu kaldıramıyorum elimden kaza çıkacak”

Karısı Kaçırılan Adam “Ben bunu kaldıramıyorum elimden kaza çıkacak”

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde karısı kaçırılan Zeki Köroğlu, karısının kaçırıldığını iddia ettiği otomobili bulunca parçalara ayırdı. 

Olay Alaplı İlçesine bağlı Kürkükler köyünde meydana geldi. İddiaya göre Recep Köroğlu’nun eşi Emine Köroğlu Murat Sevim ve Sercan Kocabıyık tarafından kaçırıldı. Annesinin arabaya bindiğini gören oğlu Vahit Köroğlu (22) durumu babası Recep Köroğlu’na söyledi. Karısının kaçırılmasının ardından köyde ve çevrede karısını aramaya başlayan Recep Köroğlu Alaplı İlçesi Mollabey yerleşkesinde karısının bindiği arabayı gördü. Sinirlerine hâkim olamayan Recep Köroğlu arabaya zarar verdi. Büyük hasarın oluştuğu arabanın yanından ayrılan Recep Köroğlu eşini aramaya devam etti.

Aradan geçen zaman içerisinde eşinin Murat Sevim ve Sercan Kocabıyık tarafından kaçırıldığını öğrenen Recep Köroğlu Jandarma ve Savcılığa suç duyurusunda bulundu. Yaşadığı olayı anlatan ve eşi ile birlikte eşini kaçıranların cezalandırılmasını istediğini ifade eden Recep Köroğlu, elinden kaza çıkacağını ama 13 yaşındaki kızı için bir şey yapamadığını söyledi. Köroğlu konuşmasında  “ Eşim Emine Köroğlu Ereğli’den Murat Sevim ve Alaplı’dan Sercan Kocabıyık tarafından evimin önünden arabaya bindirilip kaçırılmıştır. 37 BL 826 plakalı araç ile kaçırılmıştır. Adli makamlarca gereğinin yapılmasını ve cezalandırılmalarını istiyorum. Ben bunu kaldıramıyorum. Elimden bir kaza çıkacak. İki oğlum evli, 13 yaşında Bir kızım var. Onun hatırına yapamıyorum. Adli makamlardan tek dileğim bunların cezalandırılması. Arabanın parçalanmasına gelince, aynı gün benim eşimi kaçırıyorlar. Akşam saatlerinde aracı boyacıya bırakıyorlar. Arabanın rengi kırmızı. Arabayı beyaza boyatacaklarını öğrendim. Arabayı orada görünce benim şuurum döndü. Arabayı orada paramparça ettim. Durum bundan ibaret. Ben yetkililerden bu konuda yardım bekliyorum. Jandarma ve Savcılığa baş vurdum. Bana denilen ‘Kendisi gitmiş, bir şey yapamayız” denildi” dedi. 

BEN ARTIK SİZİN HİÇ BİRŞEYİNİZ DEĞİLİM…

Annesini arabaya binerken gören ve yanına çiftin oğlu Vahit Köroğlu (22) annesinin kendisine ‘Artık siz benim hiçbir şeyim değilsiniz. İstemiyorum sizi’ diyerek arabaya bindiğini söyledi. Vahit Köroğlu konuşmasında “Bu olaydan en çok etkilenen babam ile biziz. Kendi gözümüzle gördük. Ben yanına gittiğimde ‘Artık siz benim hiçbir şeyim değilsiniz. İstemiyorum sizi’ diyerek gözümüzün önünde arabaya bindi. Devlet büyüklerimizden yardım istiyoruz. Daha önceden planlanmış bir olay. Ben anneme ‘Ne yapıyorsunuz’ dediğimde bana söylediği tek laf ‘Artık siz benim hiçbir şeyim değilsiniz. İstemiyorum sizi’ oldu. Ondan soran bindiler arabaya gittiler. Araba parçalandıktan sonra beni aradılar. Şikâyetimizi geri almamızı söylediler.  Tehditler savurdular. Bende kendilerine korkumun olmadığını söyleyerek telefonu suratlarına kapattım” dedi. 

Diğer yandan olayda isimleri geçen Sercan Kocabıyık açıklama yapmak istemediğini ifade ederken Murat Sevim’e ise yapılan tüm aramalara rağmen ulaşılamadı.

Yorum Yap