Şoför esnafı Cumhurbaşkanı'na seslendi

Şoför esnafı Cumhurbaşkanı'na seslendi

Kdz.Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cevdet Civelek, ilçedeki taşımacılık yapan esnafların koronavirüs süreci ve sonrasında ciddi mağduriyet yaşadığını belirterek, kredilerin faizsiz en az 6 ay ertelenmesini istedi.
Konu ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mağduriyetlerin giderilmesi için ilgili bakanlıklarla çalışma yapmasını ümit ettiğini belirten Civelek'in açıklaması şu şekilde:

"BİRİKMİŞ BORÇLARI BULUNMAKTA"
"Bütün dünyada ve ülkemizin tamamında olduğu gibi koronavirüs salgını nedeniyle İlçemizde de bütün taşımacı esnaflarımız mağdur olmuşlardır. Oda üyelerimizin bu salgın döneminde çalışamadıklarından bankalara, SSK’ya, BAĞ-KUR’a, Belediyeye, Vergi Dairesine ödemelerini yapamamış ve çoğunun bu kurumlara birikmiş borçları bulunmaktadır. 

"TALEP ETMEKTEYİZ"
Üyelerimizin mali sıkıntılarının giderilmesi, bu kurumlara olan borçlarını ödeyebilmeleri için Devletimizden talebimiz; uzun vadeli (en az 36 ay) geri ödemesiz sıfır faizli esnaf kredisi verilmesini talep etmekteyiz. Ayrıca üyelerimizin Esnaf Kefalet Kooperatifi aracılığı ile kullandığı kredilerin ödemelerinin faizsiz en az 6  ertelenmesini istiyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın esnaflarımızın bu konudaki mağduriyetlerinin giderilmesi hususunda sayın Bakanlarımızla çalışma yapacağını ümit etmekteyiz."

Haber Fotoğrafları
Yorum Yap