Lisede 2 öğrencide vaka görüldü, sınıf karantinada!

Lisede 2 öğrencide vaka görüldü, sınıf karantinada!

Kdz. Ereğli Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi’nde aynı sınıftaki 2 öğrencinin korona virüs testinin pozitif çıkması üzerine sınıf karantinaya alındı.

Yüz yüze Eğitim-Öğretimin başlaması ile birlikte okullarda vaka görülmeye başladı.

Kdz. Ereğli Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi’nde aynı sınıftan 2 öğrencinin korona virüs testi pozitif çıktı. Test sonuçlarının çıkmasının ardından okul yönetimi tarafından 11. sınıfta okuyan iki öğrencinin bulunduğu sınıf karantinaya alındı.

Karantinaya alınan sınıfta eğitim gören öğrencilerin, velileri ile birlikte 14 gün boyunca karantinada kalacakları, durumun normale dönmesi ile birlikte sınıfları yeniden eğitim öğretime açılacağı öğrenildi.

14 GÜN KARANTİNA

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan ‘Okullarda Covid-19 Pozitif Vaka saptanması durumunda yapılması gereken uygulamalar’ adlı bilgilendirme kitapçığında, bir sınıfta birden fazla vaka çıkması halinde alınacak kararlar şu şekilde ifade ediliyor:

“Aynı sınıfta 10 gün içerisinde birden fazla vaka çıkması durumunda sınıftaki tüm öğrenciler, yakın temaslı olarak kabul edilir. Bu öğrenciler, eve gönderilir ve 14 gün boyunca temaslı takibine alınır. Bu sınıftaki öğrencilere uzaktan eğitim verilir.”

Yorum Yap