Oğulda ve Köyde 3 Kişi Daha...

Oğulda ve Köyde 3 Kişi Daha...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Koronavirüs testi pozitif çıkan T.A. nın oğlu B.A. nın da testinin pozitif çıktığı öğrenildi. Yaşanan olayların ardından Çayırlı köyünde 14 hane ve bu hanelerde yaşayan 60 kişi de karantina altına alındı.

Ereğli’ye bağlı Çayırlı köyünde yaşayan T.A. nın Devlet hastanesinde yapılan Koronavirüs testi pozitif çıktı. Ailesinden yapılan testlerde ise oğlu B.A. nın da testi pozitif çıktı. B.A. da hastanede tedavi altına alınırken, test yapılan diğer aile bireylerinin sonuçlarının beklendiği öğrenildi.

Yaşanan bu olaylar üzerine ise Çayırlı köyünde 14 hane ve bu hanelerde yaşayan 60 kişi karantina altına alındı. Karantina altına alınan 3 kişiye rahatsızlıklarından dolayı test yapıldığı, yapılan testlerin de pozitif çıktığı öğrenildi. Testleri pozitif çıkan 3 kişi evlerinde izole edildiği öğrenildi.

Ereğli Kaymakamlığı İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla alınan karantina kararıyla ekiplerin filyasyon çalışmasına başladıkları ve karantinada olan 60 kişinin karantina sürelerinin 16 haziran da sona ereceği öğrenildi.

Yorum Yap