Dereye Düşmüştü... Acı Haber 3 Saat Sonra Geldi

Dereye Düşmüştü... Acı Haber 3 Saat Sonra Geldi

Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Subaşı köyünde, dere kenarında çıktığı taş parçasının üzerinde dengesini kaybederek suya düşen 14 yaşındaki Ayberk Topçu, gözden kayboldu. Ereğli Belediyesi itfaiye müdürlüğü, AFAD ve jandarmaya bağlı dalgıç ekipleri Topçu'yu bulmak için derede arama çalışması başlattı.

Olay, saat 17:00 sıralarında ilçeye bağlı Subaşı köyünde meydana geldi. 5 arkadaş, serinlemek için suya girmek istedi. Ayberk Topçu, dere kenarında üzerine çıktığı kaya parçasından dengesini kaybederek suya düştü. Suda bir süre çırpınan Ayberk Topçu, gözden kayboldu. Arkadaşlarının haber vermesiyle köylüler derede arama çalışması başlattı. Kısa sürede gelen AFAD, jandarma ve Ereğli Belediyesi'ne bağlı İtfaiye ekipleri de suda arama çalışması başlattı.

Haberi alır almaz dere kenarına gelen Ayberk Topçu'nun babası Gökhan Topçu ve annesi Çiğdem Topçu'yu ise yakınları sakinleştirmeye çalıştı.

CANSIZ BEDENİ 3 SAAT SONRA BULUNDU...

Başta Ereğli Belediyesi itfaiye müdürlüğü olmak üzere Zonguldak Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile vatandaşların saatlerce aradığı Ayberk'in cansız bedeni bulundu. Vatandaşın yaptığı arama sırasında bulunan Ayberk'in cansız beden dalgıçlar tarafından sudan çıkarılarak kıyıya alındır. Bu sırada suya atlayan baba Gökhan Toğçu'nun feryatları yürekleri dağladı.

Ceset torbasına alınan küçük Ayberk'in cansız bedeni Devlet hastanesi morguna kaldırıldı. Sinir krizi geçiren baba Gökhan Topçu'ya ise sağlık ekipleri müdahale etti.

https://www.youtube.com/embed/Ruxdqr_m2Ls

Haber Fotoğrafları
Yorum Yap