"Yapma Dede Diye Yalvardı" Feryadı Mahalleyi İnletti

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Kirmanlı mahallesinde iddiaya göre bir çocuğun yediği dayak sonrasında feryadı vatandaşlar tarafından kaydedildi.

Olay ilçeye bağlı Kirmanlı mahallesinde meydana geldi. İddiaya göre 3 çocuk babası C.Ç. çalışmak için şehir dışına gitmesi üzerine çocukları babası O.Ç. ye bıraktı. Yine iddiaya göre torunlarını sürekli olarak torunu B.Ç. yi döven dedenin dayak attığı anlar ise mahalle sakinleri tarafından cep telefonu ile kaydedildi. Yaklaşık 3 sene önce de ailenin ortanca çocuğu C.Ç. nin de yediği dayak sonrasında mahalle sakinlerinden Filiz Akbıyık’ın girişimleri ile durum kolluk kuvvetlerine aktarılmıştı. Yaşanan olayı hastanede duyan Filiz Akbıyık sosyal medya hesabından yayınladığı yazısında “YAPMA DEDE DİYE YALVARIYOR yavrum !!!!! Bundan 3 sene önce Dede ve babasından dayak diyen C.Ç. nin Videosunu Sosyal medyada yayınlamıştım Baba ifadesi alınıp serbest bırakılmıştı... Yayınladığım video 50 ye yakın paylaşıldı Yerel genel tv haberlerde çıktı ve kamu ya dönüştü çocuklar 3 ayda bir doktor kontrolünden geçiyordu. Taki BUGÜNE KADAR Dedelerinden dayak yemeye devam ediyorlar. Şuan Zonguldak’ta hastanede olduğum için gelemiyorum video Şimdi elime ulaştı delireceğim .... Baba çocukları döven babasından şikayetçi değil DELİRECEM…” cümleleri ile tepkisini dile getirdi.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ YAĞIYOR…

Filiz Akbıyık’ın kendi sosyal medya hesabından paylaştığı ve B.Ç. nin feryatlarını duyan bir çok kişi duruma tepki gösterdi. Söz konusu olayda şiddete maruz kalan çocukların bir an önce aileden kurtarılması gerektiği ifade edildi.

https://www.youtube.com/embed/VjizKf8iaGs

Haber Fotoğrafları
Yorum Yap